Nastavení alertů v platformě Metatrader

Alert jako takový lze vytvořit několika způsoby. První ten nejjednodušší je umístění alertu přímo v okně grafu na požadovaném instrumentu.
U cenové hladiny na které máte zájem vytvořit požadovaný alert klikněte v okně grafu pravým tlačítkem myši a po té vybere volbu „Obchod > Alarm“ viz obr. níže:

Zadání alertu

Takto zadaný alert se nám následně objeví vedle ceny vpravo v grafu a můžeme jej v případě potřeby posouvat nahoru či dolu tahem myší, nebo jej manuálně modifikovat.  K modifikaci zadaného alertu použijeme znovu pravý klik myši nad šipkou alertu a klikneme na volbu “Modifikace”  viz obr níže..

Modifikace alertu

Následně v nově otevřeném okně provedeme úpravu nastavení doručování. Pro doručování na telefon zvolíme „Notification“. V případě, že bychom chtěli odeslat oznámení např. emailem zvolíme volbu „Mail“. Pro správnou funkčnost doručování notifikací emailem je samozřejmě nutné provést jednorázovou konfiguraci přímo v platformě Metatrader, na Vašem počítači podobným způsobem jako jsme to dělali pro notifikace na telefon. V tomto případě však je nutné doplnit server SMTP a přihlašovací údaje, tak jak to děláte ve Vašem poštovním klientovi.

Editace alertu

Další možností jak vytvořit, monitorovat či upravit stávající alerty, je otevřít okno terminálu (CTRL+T) a následné přepnutí na záložku Alarmy. V ní vidíte seznam všech manuálně nastavených alertu ve Vaší platformě.

V případě že chcete vložit nový alert, klikněte pravým tlačítkem myši na bílou plochu, a zvolte volbu „Vytvořit“.
– zaškrtněte políčko „Zapnout“
– Akce: nastavte na „Notification“
– Symbol: Vyberte symbol (například EURUSD)
– Podmínka: upřesněte podmínky vzniku alertu (upozornění na cenu bid/ask, reakce na čas apod.)
– Hodnota: Zadejte hodnotu citace nebo času (např. 1,25965)
– Zdroj: Zadejte požadované upozornění (například „EURUSD zasáhla cenu nad 1.25965″)
– Timeout: Toto pole je irelevantní, pro tento typ oznámení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *