Jak nastavit oznámení alertů v MT4 na telefon se systémem Android a iPhone

V tomto příspěvku naleznete návod, jak krok za krokem nastavit tzv. „PUSH“ notifikace v platformě MT4 na telefonu se systémem Android a iPhone.
MetaTrader 4 od MetaQuotes má velmi užitečnou funkci zvanou „PUSH notifikace“, která umožňuje zaslání manuálně vytvořeného, či indikátorem generovaného alertu přímo do Vašeho mobilní telefonu.

Co k tomu budeme potřebovat?

MetaTrader 4 Desktop Klient Terminálové sestavení 427 nebo novější
(zkontrolujte verzi programu volba v menu „Nápověda > O programu“ ve svém počítači)
MetaTrader 4 Mobile sestavení 427 nebo novější
(zkontrolujte verzi v menu > O programu na Vašem telefonu)

Krok 1: Najděte si svoje unikátní „MetaQuotes ID“

Na mobilním zařízení IOS nebo Android, stáhněte a otevřete MetaTrader 4.

Jděte do menu nastavení. Přejděte dolů na „Zprávy kde uvidíte položku „MetaQuotes ID“ což je jedinečný unikátní kód o velikosti 8 znaků, který spáruje Váš telefon s klientským terminálem spuštěným na Vašem počítači.

Krok 2: Vložení MetaQuotes ID do Metatraderu ve Vašem počítači

Otevřete program MetaTrader 4. Nahoře v menu zvolte volbu „Nástroje > Možnosti“. Klepněte na záložku „Upozornění“ a zaškrtněte políčko „Zapnout oznámení upozornění“.
Zaškrtnutím této volby je zpřístupněno textové pole MetaQuotes ID do něhož zadáme 8 místné číslo, které jsme získali v telefonu viz. obr níže.

Krok 3: Test připojení

Po zadání MetaQuotes ID, klikněte na tlačítko Test, po jehož stisku bude vygenerována testovací zpráva, kterou uvidíte na svém mobilním zařízení. Případnou kontrolu odeslání z Vašeho počítače můžete provést otevřením „Terminálu“ (CTRL+T) a přepnutím se na záložku „Deník“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *