Rozdíly mezi grafickým objektem Label a Text

Platforma Metatrader nabízí dva různé typy objektů umožňující zobrazení vlastního textu uvnitř okna grafu. V tomto příspěvku se ukážeme jaký je mezi nimi rozdíl a k čemu tyto objekty můžeme použít.

Objekt Text

Objekt “Text” nám umožňuje zadání textu v přesně stanovený čas a na námi definované ceně. V případě že daný objekt do grafu zaneseme tímto způsobem bude se tento objekt posouvat v čase a my jej nalezneme vždy ve stejném čase a na zadané ceně na který jsme jej při vložení do grafu umístili. To se může hodit například v případě zakreslování swingů, či Eliottových vln do grafu. Na obrázku níže jsou oba tyto objekty zaneseny do grafu.

Objekt Text

Jak je z obrázku patrné tak objekty z textem “swing” a “text”, které jsme zakreslili do grafu se postupně s tím jak nám přibývají nové svíčky v grafu posouvají pomalu do historie. a jsou stále zakresleny na původním čase a cenové hladině a to i v případě, že se přepnete na jiný časový rámec.

Objekt Label (Popisek)

Na rozdíl od předchozího typu objektu, v případě že do grafu zakreslíme objekt “Popisek”, nebo chcete-li “Label” bude tento grafický prvek stát na stále stejném místě a to proto, že je definován vzdáleností v bodech od námi zvoleného rohu grafu. Na níže uvedeném příkladu bude objekt s textem “Label” neustále zobrazen 1123 bodů zleva a 73 bodů od horního okraje grafu a nebude se posouvat s postupně přibývajícím časem. Tento typ objektu se hodí tedy např. pro popisky, které si přejeme mít stále na očích v grafu.

Objekt Label

Tip na závěr

V případě že vyplníte i položku úhel dojde k pootočení o vámi definovaný počet stupňů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *