AMAZON FREE TIER pro provoz AOS

Na internetu nalezneme velké množství návodů, jak si zřídit zdarma na jeden rok virtuální server od AMAZOMU a použít jej například pro provoz virtuálního serveru, na němž necháme běžet vlastní obchodní systém. V tomto příspěvku se zaměříme na možné nevýhody tohoto řešení. Tento článek nemá v úmyslu nikterak pomlouvat, či nějak snižovat kvalitu služeb společnosti AMAZON, která v tomto oborou nabízí velmi zajímavá řešení, pouze si klade za cíl upozornit na některé problémy, které Vás pomohou potkat, při nasazení právě tohoto free řešení.
AWS Free Tier umožňuje získat na první rok předplatné pro provoz vašeho virtuálního serveru zdarma a právě z tohoto důvodu se na internetu objevilo mnoho návodů i v češtině, jak si tuto službu jednoduše zřídit a využít ji například jako počítač se spuštěnou platformou Metatrader, pro nasazení vlastního automatického obchodního systému, tedy zkráceně AOS. Ačkoliv se toto řešení jeví jako velmi zajímavá nabídka, která nám v prvním roce ušetří nějaké peníze, v tomto článku se zaměříme na některé možné nevýhody.
Pro ty z Vás kteří se ještě s touto službou nesetkali, služba Amazon Web Services poskytuje řešení založené na pronájmu cloudové infrastruktury a doplňkových služeb, což v praxi umožňuje snížit náklady na nákup nákladné infrastruktury (servery, kabely, software, správa,  energie, chlazení, připojení k internetu apod.)
Mezi služby které v tomto portfóliu nalezneme patří i služba EC2, která je v podstatě virtuální server, který lze za běžných okolností použít pro mnoho různých věcí, jako je virtuální kancelář, server pro Vaše účetnictví, počítač na testování, či jako malý webový server pro provoz Vašich webstránek. Jednou z dalších možnosti je například instalace obchodní platformy Metatrader 4/5.

Má opravdu smysl na provozu šetřit

Nespornou výhodou tohoto řešení je to, že je to na rok zdarma. Nicméně položme si jednoduchou otázku, proč si tento počítač vlastně zřizujeme. Primárním účelem mašeho konání je přeci to, že tento server za nás bude vykonávat obchodní pokyny na burze a bude to činit s reálnými penězi. Vše tedy záleží na jeho 100% funkčnosti, dostupnosti a klientské podpoře, na kterou se zřejmě čas od času, jak jsme si již řekli v předchozím příspěvku, budeme nuceni obrátit.

Podívejme se tedy na klady a zápory takto zřízeného VPS:

Klady
Zápory
1 rok zdarma
bez podpory
boz kontroly
pouze 1GB RAM
po jednom roce platba za hodinu provozu a přenosy dat

Za poslední rok jsme řešili několik serverů provozovaných prostřednictvím této služby a nejméně v polovině případu jsme se setkali s tím, že byla služba po pár dnech až týdnech nedostupná, nebo se vyskytla nějaká jiná chyba, či problém se vzdáleným přístupem či kompatibilitou.

Opravdu by jste tedy chtěli aby služba která neposkytuje žádné záruky nakládala s Vašimi penězi?

Závěr

Dle našeho názoru není pochyb, že AMAZON poskytuje velice kvalitní služby, nicméně s ohledem na vlastnosti tohoto produktu, je tato služba vhodná především pro vývojáře, avšak pro práci na reálném účtu a s reálnými penězi, bychom na této službě vyhnuli. V případě, že jsme Vás i přesto neodradili, přijmete potřebná opatření, které Vám umožní umožní jinou metodu vzdáleného přístupu na takto zřízený server a jeho monitoring. V některých případech pomohlo přidání serverů do konzole pro správu (v případě že spravujete více serverů, či záložní přístup přes Teamviewer, nebo SSH). Část rizik tím lze eliminovat, nicméně výše uvedená rizika budete podstupovat i nadále, protože o tom co dané problémy způsobuje, jsme doposud nikde, žádný dostupný článek doposud nenašly. Testovací verzi VPS Vám na zkušební dobu zřídí i další poskytovatelé, avšak vše co je zdarma nemusí být pro dané použití vždy nejlepší řešení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *