Velice častý dotaz, který bývá v diskuzích pokládán je, jakým způsobem lze jednoduše změnit výchozí vzhled základních šablon v platformě Metatrader.  V tomto návodu si ukážeme jak vytvořit vlastní šablonu pro pozdější použití, změnit výchozí šablonu použitou při otevření nového okna, nebo nastavit výchozí šablonu pro tester strategií, či nástroj pro ladění.

Volba šablony Metatrader

Vlastní šablona

Uložení vlastní šablony v platformě Metatrader, pro následné použití je velice jednoduché. V okně grafu jehož vzhled si přejete uložit, klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte v kontextové nabídce položku “Šablona” a poté volba “Ulož šablonu”, kde si svoji šablonu následně pojmenujete tak, aby jste ji při dalším načtení měli po ruce např. “MojeSablona.tpl”.
Vzhled grafu, včetně použitých indikátorů a jejich nastavení bude pak uložen do tohoto souboru.

Načtení vlastní šablony

Načtení této vámi definované šablony provedete po té tak, že po otevření nového prázdného okna grafu budete postupovat obdobným postupem, tedy kliknete uvnitř tohoto grafu pravým tlačítkem myši, vyberete v kontextové nabídce položku “Šablona”, nicméně šablonu nyní nebudete ukládat ale vyberete ji přímo v seznamu “MojeSablona”. V případě že v seznamu chybí můžete ji načíst přes položku “Načíst šablonu” a po té ji vybrat v umístění kam jste ji uložili.

Výchozí šablona při otevření nového grafu

Pro nastavení výchozí šablony, která se bude zobrazovat při otevření nového grafu uložte vámi vybranou šablonu a pojmenujte ji: default.tpl

Výchozí šablona použitá v testeru

Pro nastavení výchozí šablony, která se bude v testeru strategií, uložte vámi vybranou šablonu a pojmenujte ji: tester.tpl

Výchozí šablona použitá při ladění (debug)

Pro nastavení výchozí šablony, která se bude zobrazovat ladění, uložte vámi vybranou šablonu a pojmenujte ji: debug.tpl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *